Masażer do ciała

Masażer do ciała BEURER MG 100
Masażer do ciała BEURER MG 100
Masażer do ciała to łatwe w obsłudze urządzenie, które może przynieść nam ulgę w bólu, spiętych mięśniach czy zakwasach. Doskonale relaksuje, rozluźnia i można go używać we własnym, domowym zaciszu. Do czego jeszcze możemy wykorzystać masażery? Na jakie efekty możemy liczyć?

Działanie masażera

Masaż na wybranej części ciała przy pomocy masażera powoduje rozszerzenie się porów skóry i pobudzenie krążenia, a co za tym idzie, lepsze funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego. Lepiej działa też metabolizm. Ponadto, masowane mięśnie ulegają skurczom i rozkurczom, co powoduje łagodzenie bólu. Masażer pozwala także odprężyć się i zredukować stres.

Jaki masażer do ciała wybrać i kupić?

Dobór masażera zależy od tego, w jakim celu chcemy samodzielnie stosować masaż, a także którą częścią ciała chcemy się zająć. Obecnie do wyboru mamy masażery do głowy, pleców, karku, stóp, twarzy, biustu, brzucha i dłoni. Producenci takich urządzeń zadbali też o to, by stworzyć masażery o specjalnym przeznaczeniu, na przykład do pozbycia się cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wszystkie te sprzęty omawiamy w dalszej części artykułu.

Masażery do ciała – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Masażer do głowy

Najpopularniejszym masażerem do głowy jest tak zwany „pajączek” zawierający 12 elastycznych drucików zakończonych kulką. Regularnie stosowany masaż skóry głowy przy jego użyciu może przynieść ulgę w migrenie, a nawet przyspieszyć porost włosów. To samo dotyczy masażeru przypominającego kształtem szczotkę, który stosuje się podczas mycia głowy. Nowością jak dotąd sprowadzaną z Chin jest masażer w postaci hełmu.

Masażer do pleców i karku

Masażer do górnej części pleców to poduszka w kształcie rogala, którą kładzie się na ramionach, w zależności od potrzeb – tak, by masowała górną część karku lub większą część pleców. To urządzenie elektryczne.

Masażer do stóp

Masażery do stóp, zarówno do stosowania ręcznego, w postaci drewnianych wałków z wypustkami, jak też masażery elektryczne (tak zwane „buty” i masażery wodne), dzięki odpowiednim uciskom, odprężają i dodają energii. Stymulowanie receptorów powiązanych z poszczególnymi organami w ciele wpływa korzystnie na działanie całego organizmu.

Masażer do twarzy

Masaż twarzy przy użyciu ręcznego wałka z wypustkami lub też urządzenia elektrycznego wyposażonego w różne końcówki, zapewnia relaks, zmniejszenie się brzęków, poprawę owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek i lepsze nawilżenie skóry. Masażer typu derma roller to bardziej inwazyjny przyrząd, wykonujący mikronakłucia, które przynoszą efekt podobny do liftingu. Zabiegi przy użyciu derma rollera zwykle wykonuje się w gabinetach kosmetycznych.

Masażer do zadań specjalnych

LANAFORM MASAŻER OSOBISTY do ciała MISTER MASS 57400
LANAFORM MASAŻER OSOBISTY do ciała MISTER MASS 57400
Stosowanie masażerów ma zwykle za zadanie przyniesienie uczucia odprężenia i relaksu, zniwelowanie napięcia i złagodzenie bólu. Na rynku są też jednak dostępne masażery o specjalnym przeznaczeniu:

 • Antycellulitowe i wyszczuplające – ręczne i elektryczne (ultradźwiękowe, próżniowe, wibracyjne i na podczerwień),
 • Do masażu limfatycznego (zwykle stosowane w profesjonalnych gabinetach).

Inne masażery

Masażery, zarówno ręczne, jak i elektryczne, mają zwykle niewielkie rozmiary i bez problemu można je zabrać ze sobą nawet w podróż. Osoby, które najbardziej cenią sobie masaż całego lub prawie całego ciała, powinny pokusić się o zakup maty masującej, maty do hydromasażu lub też fotela do masażu.

Mata masująca to urządzenie, które przypomina nieco fotel bez nóg – można ją rozłożyć na przykład na fotelu czy kanapie, a także na siedzeniu w samochodzie.

Większość tego rodzaju mat wykonuje masaż shiatsu przy użyciu kamieni nefrytowych. Z kolei matę do hydromasażu użyjemy w wannie podczas kąpieli – tworzy przyjemnie masujące bąbelki i uwalnia ozon. Fotel do masażu to urządzenie ekskluzywne i drogie, które jednak zapewnia kompleksowy masaż z wieloma dodatkowymi funkcjami i udogodnieniami.

Warto zapoznać się także z informacją o wykonywaniu usług fizjoterapii, w której zostały przedstawione także informacje o rodzajach masażu.

Producenci i cena masażerów do ciała

Producenci mający dobre opinie wśród użytkowników to między innymi Aquavibron, Beurer, Bosch, Casada, MaxiWell czy Scholl. Najtańsze, ręczne masażery kupimy już za kilka złotych, natomiast masażery elektroniczne mogą osiągać cenę kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych. Fotel do masażu to wydatek od 4 do 30 tysięcy złotych.

4 komentarze
 1. czarnamoc 2 lata ago
  Reply

  Hej ! Ja zaczęłam swoją przygodę z masażerami, gdy dostałam w prezencie pod choinkę masażer do twarzy – bardzo fajny i praktyczny pomysł na prezent szczególnie dla osób mega zapracowanych….

 2. aniolwobloku7 2 lata ago
  Reply

  Od Lat używam swój wałek do masażu do stóp i rąk do tego poducha na kark dobry sposób n zniweczenie bólu,a relax przed TV. Dobre są też maty do hydromasażu – jednak trochę wychładzają wodę w trakcie więc warto przemyśleć wychładzają wodę- wg mnie wanna z hydro masażem jest lepszą opcją- kwestia gustu..
  Ale wałki i poduszkę polecam-watro zapatrzeć się w db markę

 3. Voldi 11 miesięcy ago
  Reply

  Wydaje mi się, że ten elektryczny masażer do twarzy ze szczoteczką bardzo by mi pomógł. Zastanawiam się jednak, czy jest skuteczny? Czy ktoś mógłby może się wypowiedzieć, jeśli miał coś takiego?

 4. Izis 11 miesięcy ago
  Reply

  Voldi, no niby piszą, że peeling, że oczyszcza, usuwa nadmiar sebum itp. Moim zdaniem najlepiej sprwadzić jakiś tańszy masażer najpierw, np. ręczny z podobną szczoteczką, co elektroniczny.Takie akcesoria do masażu chyba aż tak się nie różnią – prócz tego, że jak zauważyłam, są szczoteczki z włosia sztucznego i z silikonu.

Dodaj opinię

Your email address will not be published.