Masażer do głowy – przydatne informacje o urządzeniu do masażu głowy

Masażer do głowy elektryczny lub zwykły jest bardzo łatwy w użyciu. Praktycznie wszystkie modele stosuje się na takiej samej zasadzie – przesuwania urządzenia po skórze głowy przez określony czas. Nie jest to więc trudne zadanie i nie wymaga pomocy innych osób. Każda osoba może samodzielnie wykonać taki masaż w domowym zaciszu. To, o czym warto tutaj pamiętać, to wykonanie peelingu skóry głowy przed przeprowadzeniem tego zabiegu. Dzięki temu pozbywa się martwego naskórka, co znacznie ułatwia używanie masażera. Ważne jest również to, aby podczas masowania, co jakiś czas przeczesywać włosy, gdyż będą się wtedy mniej plątały. Swoje działania powinno się zacząć od owłosionej skóry tuż przy czole i przesuwać przyrząd do masażu głowy w tył i do dołu w celu pobudzenia krążenia. Oznaką dobrze wykonanego zabiegu jest zaczerwienienie naskórka. Za każdym razem konieczne jest mycie i dezynfekowanie urządzenia.

Ile powinien trwać masaż skóry głowy?

Jeśli masaż wykonywany jest w domowych warunkach, to powinien trwać około 15 minut. W przypadku regularnych, codziennych zabiegów, wystarczające będzie nawet 5 minut. W profesjonalnym salonie kosmetycznym masaż skóry głowy będzie trwał zdecydowanie dłużej, nawet około 40 minut.

Przyrząd do masażu głowy – rodzaje

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów masażerów do głowy. Wśród najpopularniejszych wyróżnić można między innymi:

  • masażer typu pajączek (dostępny w każdym sklepie kosmetycznym, wyposażony jest w około 12 drucików zakończonych plastikowymi kuleczkami, można nim objąć prawie całą głowę);
  • grabki do masażu głowy (ich końcówki również są zakończone kuleczkami, ale metalowymi i ruchomymi, świetnie nadają się do wtłaczania maseczek lub wcierek);
  • masażer szczotkowy (silikonowe urządzenie z elastycznymi wypustkami);
  • masażer głowy elektryczny (wyposażony w jedną lub kilka głowic, zakończonych końcówkami z silikonu organicznego – umożliwia wybór prędkości i trybu pracy);
  • masażer w kształcie grzebienia wykonany z minerału (na przykład z jadeitu).

Masażer do głowy gdzie kupić i ile kosztuje?

Masażer do głowy gdzie kupić dobre urządzenie? Przyrząd dostępny jest w drogeriach kosmetycznych, ale spotkać też go można w innych sklepach. Warto tutaj pamiętać, że punkty typowo kosmetyczne oferują sprawdzone i dobrej jakości masażery, natomiast sklepy, które nie specjalizują się tylko w tym zakresie, mogą sprzedawać tanie produkty o niskiej jakości. Dlatego lepiej kupować masażer głowy elektryczny lub zwykły w sprawdzonych sklepach kosmetycznych. Ich cena będzie zależała od rodzaju, ale zaczynać się będzie od około 20 złotych.

Masowanie skóry głowy poprawia kondycję skóry i korzystnie wpływa na jej stan. Dlatego bez względu na to, czy wybierze się masażer do głowy elektryczny czy ręczny, warto posiadać takie urządzenie i stosować je przynajmniej raz na jakiś czas.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz