Masażer do głowy

Masażer do głowy
Masażer do głowy
Bóle głowy i karku, migrena i inne dolegliwości pojawiające się w okolicach głowy często powstają w wyniku przedłużonego napięcia lub stresu. Nawet odpoczynek i odcięcie się od przyczyny stresu nie zawsze mogą pomóc w zniwelowaniu bólu i napięcia mięśni. Wówczas z pomocą może przyjść to proste i niewielkich rozmiarów urządzenie – masażer do głowy.

Masaż głowy

Masaż skóry głowy jest nie tylko przyjemny i relaksujący. Poprawia też ukrwienie skóry, co przyspiesza porost włosów i sprawia, że są one mocniejsze i zdrowsze. Ponadto, rozluźnienie, jakie przynosi, chroni nas przed stanami zapalnymi mięśni, które mogą się pojawić zwłaszcza wtedy, gdy długo utrzymujemy jedną pozycję, na przykład siedząc przed komputerem.

Jaki masażer do głowy wybrać i kupić?

Dolegliwości ze strony głowy i karku mogą być różne, w zależności od przyczyny ich powstania. Dlatego też przed zakupem masażera do głowy czy karku warto sprawdzić opinie innych użytkowników tego rodzaju przyrządów i ocenić, jaki rodzaj będzie dla nas najlepszy. Obecnie najbardziej popularnym, najprostszym, a także najtańszym urządzeniem do masażu skóry głowy jest tak zwany „pajączek”. Ponadto, znaleźć też można – głównie w sklepach internetowych – masażery elektryczne do masażu głowy, karku, a nawet oczu.

Masażery głowy – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Te masażery do skóry głowy są najczęściej kupowane przez naszych użytkowników:

Masażer głowy typu „pajączek”

„Pajączek” zawiera zwykle metalowy lub plastikowy uchwyt, którego jeden koniec może stanowić rodzaj kulki, a na drugim znajdują się elastyczne, wygięte pałąkowato, druciki, z których każdy zakończony jest plastikową kulką. Druciki te przykłada się do głowy mniej więcej na jej czubku, a następnie powolnym ruchem wykonuje masaż w dół i w górę. Po kilku pierwszych ruchach robi się małą przerwę, aby skóra głowy „zapomniała” o dotyku drucików, a następnie kilkakrotnie powtarza się taką sesję. Jeden z producentów tego rodzaju masażerów zaleca nawet wykonywanie masażu dwoma takimi urządzeniami naraz. Masaż taki jest bardzo relaksujący, a pierwszych kilka ruchów może nawet wywołać przyjemny dreszcz.

Masażer – szczotka

To masażer przypominający swoją formą masażery do cellulitu. Służy on do wykonywania masażu na przykład podczas mycia głowy. Używanie takich urządzeń może przynieść nam kilka korzyści. Po pierwsze, ułożenie głowy w dół odciąża kręgi szyjne, a masaż pod włos jest o wiele przyjemniejszy. Ponadto, szczotka taka pozwala na dokładne rozprowadzenie balsamu czy odżywki, a także wszelkiego rodzaju wcierek do włosów.

Gumowy masażer głowy

To przyrząd, który zakłada się na rękę. Miękkie wypustki masują głowę podobnie jak opisana powyżej szczotka. Masażer taki również stosujemy podczas mycia głowy.

Masażer w formie hełmu

To urządzenie elektryczne, które jest wyposażone w wypustki. Jego uruchomienie powoduje włączenie wibracji w tyle głowy, na środku i po bokach. Masażer taki niekiedy posiada dodatkowy panel do masażu okolic oczu, zdalne sterowanie, kilka trybów wibracji, a nawet wbudowaną mp3. Urządzenie takie jest jednak jak dotąd mało popularne w naszym kraju.

Zawsze można zażyczyć sobie taki masaż skóry głowy : )

Masażer do głowy i karku

Masażer głowy
Masażer głowy
Masażer do głowy i karku może występować zarówno w wersji ręcznej, jak i elektrycznej. To niewielkich rozmiarów urządzenie posiada wypustki, których siłę nacisku kontrolujemy sami (model ręczny) lub które wprawiane są w wibracje (model elektryczny).

Masażer karku

Masażer karku to najczęściej rodzaj wałka czy też rogala, który kładzie się na ramionach tak, by dokładnie przylegał do newralgicznych, górnych części kręgosłupa i dolnej części głowy. Jego działanie pozwala na złagodzenie bólów głowy, karku i szyi, a nawet niweluje zakwasy.

Gdzie kupić masażer do głowy?

Najprostszy typ masażera ręcznego dostępny jest w wielu sklepach, na przykład w drogeriach, chińskich sklepikach, a nawet w sklepach z wyposażeniem domu. Na masażery elektryczne można się natknąć w sklepach sportowych lub też sklepach internetowych z asortymentem AGD.

Producenci i cena masażerów do głowy i karku

Dobre opinie wśród użytkowników mają tacy producenci jak Medisana, Homedics, Beurer czy Axer Sport. „Pajączek” jest bardzo tani, to wydatek zaledwie kilku złotych, natomiast elektroniczne urządzenia do masażu głowy i karku kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

2 komentarze
  1. nelly987 1 rok ago
    Reply

    Ciekawe, że ten masażer elektryczny w zestawieniu jest do kupienia w sex shopie 😀

  2. evvie 11 miesięcy ago
    Reply

    Szukam teraz jakichś innych masażerów, ale muszę przyznać, że i „pajączek”, i masażer karku (ten nakładany) przynoszą mi dużą ulgę w migrenie. Mam je nawet przy łóżku – razem z tabletkami przeciwbólowymi. Ten, kto ma migrenę wie, że trzeba szybko działać, bo jak się od rana franca rozhula, to już koniec:/ A może ktoś ma jeszcze jakieś swoje sprawdzone sposoby na migrenę? Przyjmę w każdej ilości 🙂

Dodaj opinię

Your email address will not be published.