Masażer do pleców

Masażer pleców
Masażer pleców
Masaż pleców to dobry sposób na pozbycie się stresu i napięcia mięśniowego. Rozluźnia i odpręża, a jednocześnie dodaje energii. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania z usług masażysty, dlatego w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest zakup masażera. Jak wybrać najlepszy dla siebie masażer do pleców? Oto porównanie różnych modeli, które mamy nadzieję pomoże w dokonaniu udanego zakupu.

Masaż pleców

Masaż kręgosłupa i całych pleców przynosi wiele korzyści zdrowotnych, a wśród nich możemy wymienić:

 • Łagodzenie bólu kręgosłupa, głowy i bólu menstruacyjnego,
 • Szybsza regeneracja,
 • Lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek,
 • Przyspieszenie krążenia krwi i limfy,
 • Ujędrnienie i lepsze odżywienie skóry.

Jaki masażer do pleców wybrać i kupić?

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem masażera do pleców, warto zapoznać się z różnymi modelami takich urządzeń. Na naszym rynku bardzo popularne są dziś masażery ręczne do masażu suchego lub stosowane podczas mycia. Ponadto ciekawym rozwiązaniem wydaje się wałek/roller do masażu chłodzącego lub ogrzewającego. Masażery elektryczne lub na baterie pozwalają na większy komfort masażu, wykonując za nas ruch. Poduszki, maty i fotele masujące zapewniają pełen odpoczynek, gdyż nie trzeba nawet ich trzymać – poduszkę kładziemy na plecach lub karku, a na macie lub fotelu po prostu wygodnie siadamy, podczas gdy urządzenie wykonuje masaż.

Masażery do pleców – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Ręczny masażer

Ręczny masażer do pleców składa się z kilku wałków z wypustkami – drewnianych lub plastikowych, które połączone są ze sobą sznurkiem. Na jego końcach znajdują się uchwyty pozwalające na swobodne przesuwanie wałków po plecach. Na podobnej zasadzie działa masażer, który można jednocześnie stosować do mycia. Zamiast drewnianych wałków zawiera on jednak panel z gumowymi wypustkami przypominającymi włoski. To urządzenie, które może także służyć do masażu i mycia stóp i jest przydatne zwłaszcza dla osób starszych.

Wałek/roller do masażu ciepłego lub zimnego

Masażer ten ma otwieraną boczną pokrywę, przez którą można wlać zimną albo gorącą wodę lub też wsypać lód. Masaż gorący działa korzystnie w przypadku napięcia mięśni, skurczów czy bólów reumatycznych. Masaż z użyciem zimnej wody lub lodu zapewnia działanie przeciwobrzękowe i przeciwbólowe.

Masażer elektryczny

Masażery elektryczne to urządzenia, które kształtem przypominają nieco dużą suszarkę. Wyposażone są w wymienne końcówki, które mogą służyć do masażu głębokiego lub powierzchniowego. Masaż głęboki rozluźnia całe ciało i łagodzi napięcie mięśni, natomiast powierzchniowy pozwala na szybszą rekonwalescencję i służy relaksowi. Dodatkowo, masażery elektryczne mogą być wyposażone w lampy emitujące promieniowanie podczerwone, które wpływa na poprawę krążenia krwi i działania metabolizmu w tkankach.

Masażer na baterie

Masażery na baterie to zwykle niewielkie urządzenia, które wykonują masaż wibracyjny, zapewniając tym samym relaks i odprężenie. Wystarczy przyłożyć końcówki masażera w wybrane miejsce i kontrolować siłę nacisku.

Poduszka masująca w formie rogala

To masażer, który nie tylko zapewnia duży komfort użytkowania (nie wymaga z naszej strony żadnego wysiłku), ale także jest bardzo wszechstronny. Można go ułożyć na karku lub w dolnej części pleców, a także na nogach czy na pośladkach. Wykonuje masaż ugniatająco – rozcierający, przynosząc ulgę w bólu pleców, łagodząc napięcia i poprawiając krążenie krwi. Taka poduszka daje zwykle dużo możliwości regulacji; nawet do 100 funkcji i 20 stopni mocy.

Mata masująca

Mata masująca to rodzaj nakładki na oparcie fotela i siedzenie, która wyposażona jest w wewnętrzne elementy masujące przesuwające się wzdłuż kręgosłupa. Takie urządzenie może wykonywać masaż Shiatsu. Zawiera kamienie nefrytowe i lampy emitujące promienie podczerwone, co dodatkowo wpływa na podwyższenie jakości masażu.

Fotel masujący

Fotel masujący to urządzenie dla wymagających. Umożliwia masaż niekiedy nawet niemal całego ciała i zapewnia pełen relaks – wystarczy usiąść i przy pomocy pilota ustawić odpowiedni rodzaj masażu i jego nasilenie, a następnie rozluźnić się i poddać przyjemnemu masowaniu.

Producenci i cena masażerów do pleców

Wśród producentów masażerów do pleców warto wymienić takie marki jak Axer Sport, Beurer, inSPORTline, Vitolog, Sanitas, Casada, Homedics czy Medisana. Masażer ręczny drewniany czy w formie myjki jest dość tani, kosztuje około 20 złotych. Masażery elektryczne i poduszki do masażu to wydatek wysokości 150 złotych. Niewielkie urządzenia na baterie i wałki mogą kosztować od 30 do 50 złotych. Za najtańszą matę masującą zapłacimy 100 złotych, natomiast dobry fotel masujący to już inwestycja rzędu kilku tysięcy złotych. Przed zakupem masażera warto poznać opinie innych użytkowników i sprawdzić w rankingach, które modele cieszą się ich największym uznaniem.

Masażery pleców Beurer Aktualna cena
Masażery pleców Homedics Aktualna cena
Masażery pleców Insportline Aktualna cena
Masażery pleców Lanaform Aktualna cena
Masażery pleców Medisana Aktualna cena
6 komentarzy
 1. 7654gurrka 1 rok ago
  Reply

  Moją siostrę często bolą plecy i jest w ciąży. Chciałabym jej sprezentować taki masażer do pleców i karku, ale czy są do takiego masażu jakieś przeciwwskazania?

 2. Bogusia 1 rok ago
  Reply

  654gurrka, najlepiej lekarza zapytać, ale masaż pleców chyba ogólnie jest wskazany w ciąży.

 3. Lidia 1 rok ago
  Reply

  Taki masażer do pleców na fotel to jest od lat moje marzenie. W sumie, odkąd pierwszy raz miałam z nim styczność, znacznie staniał z tego co widzę.I to mi się podoba:)Kiedyś najtańszy kosztował 500 zł:)

 4. Margerita 1 rok ago
  Reply

  Takie maty do masażu pleców są bardzo odprężające, szczególnie jak się ma siedzącą pracę, polecam:)

 5. Kingula 1 rok ago
  Reply

  Jak tak patrzę na te masażery, to wydaje mi się, że masują przede wszystkim górę pleców, a mi zależy na odcinku lędźwiowym (głównie L1, L2) – ktos może ma doświadczenia z takimi matami na fotel??

 6. Yorge65 10 miesięcy ago
  Reply

  A czy taki drewniany masażer do pleców, który często widuje się na fotelach kierowców, coś w ogóle daje?

Dodaj opinię

Your email address will not be published.