Masażer do nóg – jak używać prawidłowo?

Masażer wodny do nóg wskazania – przede wszystkim ten przyrząd pozwala zrelaksować się po wyczerpującym dniu. Jednak to nie wszystko, otóż świetnie wpływa na przyspieszenie przemiany materii, a także pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Co więcej, masując poszczególne części podeszwy stóp można pozbyć się takich dolegliwości jak na przykład ból głowy czy też nieprzyjemności związane z wątrobą i jelitami (masaż reflektoryczny). Kolejnym wskazaniem do wykonywania masażu stóp jest oczywiście poprawa samopoczucia.

Czym charakteryzuje się najlepszy masażer do stóp?

Najlepszy masażer do stóp to głęboka miska z różnymi rolkami i wypustkami masującymi znajdującymi się na jej dnie. Urządzenie powinno charakteryzować się dużą mocą, możliwością wykonywania masażu reflektorycznego, wibracyjnego i bąbelkowego. Wyposażony powinien być również w podczerwień.

Masażer wodny do nóg jaki wybrać? Ile kosztuje?

Wybór odpowiedniego modelu masażera wodnego do nóg zależy od ilości funkcji, jakie chce się używać. Im więcej dodatkowych masaży będzie chciało się wykonywać, tym droższe będzie urządzenie. Najprostszy model kupić można za około 150 złotych. Jednak taki produkt będzie się odznaczał niewielką mocą i podstawową funkcjonalnością. Na sprzęt o większym zakresie trzeba przeznaczyć około 400-500 złotych. Przed zakupem należy się upewnić, czy produkt posiada niezbędne certyfikaty i atesty. Kupno masażera wodnego do stóp niewiadomego pochodzenia, może okazać się zbyt ryzykowne, jeśli miałby on służyć do celów zdrowotnych.

Masażer do nóg jak używać prawidłowo?

Pierwszym krokiem jest napełnienie masażera wodą i podłączenie go do prądu. Następnie wystarczy zanurzyć w nim stopy i wybrać pożądaną funkcję (rodzaj masażu), czas jego trwania oraz intensywność. Korzystanie z urządzenia polecane jest w szczególności osobom, które wykonują stojącą pracę lub wymagająca chodzenia ciągłego, jak również osoby mające problemy z krążeniem krwi w dolnych kończynach czy też zmagające się z żylakami. Korzyści z używania masażera odczują także kobiety, które często chodzą w obuwiu na wysokim obcasie, co wiąże się z dużym zmęczeniem i puchnięciem stóp.

Masażer wodny do nóg przeciwwskazania do jego używania

Niestety nie wszyscy mogą korzystać z masażera wodnego do nóg. Przeciwwskazania do jego używania dotyczą między innymi osób:

  • zmagających się z nowotworem;
  • zmagających się z chorobami układu naczyniowo-sercowego;
  • posiadające różne problemy skórne (uszkodzone tkanki skórne na stopach).

Dlatego jeśli ktoś nie jest pewien, czy może korzystać z masażera do stóp pod kątem zdrowotnym, to w takiej sytuacji zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Masażer wodny do stóp jest przydatnym urządzeniem. Pomaga on w leczeniu różnych dolegliwości i poprawia samopoczucie. Warto jednak sprawdzić, czy można z niego korzystać.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz