Masażer do stóp i nóg

Aparat do hydromasażu stóp i nóg Beurer FB 20
Aparat do hydromasażu stóp i nóg Beurer FB 20
Masażer do stóp to urządzenie, które nie tylko może wpływać korzystnie na nasze zdrowie, ale także doskonale relaksuje, przynosi uczucie ukojenia i dodaje energii. Bez względu na to, jaki rodzaj masażera wybierzemy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dołączy on do grona naszych ulubionych urządzeń. Jak wybrać najlepszy masażer do stóp?

Masaż stóp

Masaż stóp od wieków wykorzystywany był w tradycyjnej chińskiej medycynie do leczenia różnych dolegliwości. Zgodnie z jej nauką, na stopach znajdują się receptory odpowiadające za wszystkie narządy w ciele człowieka. Ich odpowiednia stymulacja może przywrócić ich prawidłowe funkcjonowanie, jeśli wcześniej uległo ono zaburzeniom. Masaż stóp pozwala także odprężyć się i wyciszyć. Masażer do stóp to dobry sposób na to, by móc korzystać z płynących z niego korzyści w dowolnym momencie dnia, w domowym zaciszu.

Jaki masażer do stóp wybrać i kupić?

Najlepszy masażer to taki, który nie tylko doskonale masuje i spełnia swoje podstawowe funkcje, ale również taki, którego stosowanie nie będzie wymagało od nas większego wysiłku. Dlatego też dla jednych osób najlepszym rozwiązaniem będzie masażer drewniany czy też nawet klapki do masażu stóp. Jeśli potrzebujemy dodatkowego ciepła, doskonale nam się sprawdzi masażer typu „buty”, który prócz masażu zapewnia utrzymywanie przyjemnej temperatury. Z kolei osoby, które lubią kąpiele wodne z dodatkami takimi jak sól morska czy olejki eteryczne, polubią masażery wodne.

Masażery do stóp i nóg – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

W naszym rankingu znajdziesz najczęściej kupowane masażery do stóp i nóg w tym aparaty do hydromasażu:

Masażery drewniane

Drewniany masażer ma postać podstawki, w której umieszczone są wałki z różnymi wypustkami. Wystarczy postawić go na podłodze, położyć na nim stopę (lub stopy, jeśli przyrząd jest podwójny) i przesuwać nią po wałkach. To dobre urządzenie dla osób, które cenią sobie proste i skuteczne rozwiązania za niewielką cenę.

Masażery typu „buty”

Tak zwane buty masujące zapewniają nie tylko masaż, ale także przyjemne ciepło w środku, aż do wysokości łydek. To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i świadomość, że w każdej chwili mogą skorzystać z masażu, bez konieczności uprzednich przygotowań. Osoby ze słabym krążeniem krwi lub też zmagające się z problemem zimnych stóp, z pewnością polubią ten masażer.

Masażery wodne

Masażer do nóg MPM MMS-03
Masażer do nóg MPM MMS-03
Masażery wodne cieszą się największą popularnością. Zanurzenie stóp w wodzie daje uczucie dodatkowego relaksu, które może być spotęgowane dodatkiem olejków eterycznych czy specjalnych soli, leczniczych lub kąpielowych. Urządzenia do hydromasażu zapewniają różnego rodzaju masaże:

 • Relaksacyjny,
 • Bąbelkowy,
 • Ozonowy,
 • Wibracyjny.

Niektóre modele mają wbudowane wszystkie te funkcje równocześnie. Ponadto, masaże mogą być wspierane dodatkowym działaniem lampy na podczerwień.

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Masażery do nóg mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria i funkcje, które sprawiają, że stopy po wykonaniu masażu są nie tylko wypoczęte, ale także zadbane. Do najczęściej spotykanych w masażerach udogodnień należą:

 • Regulacja temperatury wody,
 • Podtrzymywanie temperatury wody,
 • Sterowanie stopami,
 • Rolki do akupresury,
 • Pumeks i szczotka,
 • Chromoterapia.

Wskazania do korzystania z masażera stóp i nóg

Masażer stóp zapewnia masaż, który może wpływać korzystnie na nasz organizm, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo. Relaksuje i wzmacnia odporność. Zaleca się stosowanie go między innymi w następujących dolegliwościach:

 • Brak energii życiowej,
 • Bezsenność,
 • Artretyzm,
 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego,
 • Alergie,
 • Problemy z kręgosłupem.

Przeciwwskazania

KARDIO-TEST Masażer do stóp KT-588
KARDIO-TEST Masażer do stóp KT-588
Istnieje niewiele przeciwwskazań do stosowania terapii z użyciem masażerów. Nie powinno się ich jednak stosować w przypadku ostrych infekcji, podwyższonej temperatury ciała, ostrego zakrzepowego zapalenia żył, ostrych stanów chirurgicznych, wycieńczenia organizmu i uszkodzenia powłok skórnych (odmrożenia, oparzenia, rany). W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Producenci i cena masażerów do stóp

Masażer drewniany jest bardzo tani; można go kupić już za niewiele ponad 10 złotych. Masażery elektryczne kosztują od około 100 złotych nawet do 1400 złotych. Producenci, którzy mają dobre opinie wśród wielu użytkowników to firmy takie jak Scholl, Beurer, MPM, Bosch i Clatronic.

Masażery stóp i nóg Beurer Aktualna cena
Masażery stóp i nóg Homedics Aktualna cena
Masażery stóp i nóg Insportline Aktualna cena
8 komentarzy
 1. Karolina 2 lata ago
  Reply

  Zauważyłam, że w internecie ludzie często pytają o przeciwwskazania do używania masażerów wodnych do nóg. Są takie? Czego one dotyczą albo kogo? Macie jakieś opinie od lekarzy?

 2. 12emix 1 rok ago
  Reply

  Na pewno nie mogą żadnych masaży (nie tylko nóg) osoby, które mają stany zapalne lub jakieś otwarte rany.

 3. qulka 1 rok ago
  Reply

  OMG, ten MPM mi się tak podoba! Muszę go mieć:P

 4. weliu234 1 rok ago
  Reply

  Ten masażer wodny mógłby mi się nadać:P Zastanawiam się tylko, czy nie ma problemów z czyszczeniem, trochę jak wanna z hydromasażem?

 5. giggi 1 rok ago
  Reply

  Kurcze Karolina, o takie rzeczy się lekarza pyta, a nie dodaje komentarz. No nie mogę, jak ludzie pytają w necie o sprawy dotyczące zdrowia. Ale to tylko tak przy okazji. Czemu nie ma nic o masażach do łydek??

 6. Joey 1 rok ago
  Reply

  Czy ten drewniany to jest dobry masażer do stóp? Już od dawna chcę go kupić, ale nie ma jak wypróbować:D

 7. ma_mo_mi_mu 12 miesięcy ago
  Reply

  Kupiłabym taki masażer wodny do stop, ale jak mam tylko 1 nogę, to po cholerę mi, żeby druga część bez sensu pracowała:P Chyba, że z kimś na spółę kupię, co nie ma drugiej:P Ktoś chętny?

 8. daliliok98 11 miesięcy ago
  Reply

  Kiedyś widziałam taki masażer, który robi masaż nóg, znaczy łydek i ud, w formie fotela. I taki by mnie interesował – ktoś może coś powiedzieć na temat takiego masażera?

Dodaj opinię

Your email address will not be published.