Masażer do twarzy jadeitowy – jak wygląda? Ile kosztuje?

Masażer jadeitowy zbudowany jest z rączki i dwóch wałeczków o różnej wielkości. Mniejszy z nich przeznaczony jest do masowania okolic ust i oczu, a większy do masowania większych części twarzy. Koszt tego przyrządu zaczyna się już od kilkunastu złotych, najdroższe wersje nie powinny przekraczać kilkudziesięciu złotych.

Jakie efekty przynosi masaż rollerem jadeitowym?

Masaż twarzy wałkiem jadeitowym pomaga przede wszystkim zmniejszyć opuchliznę i obrzęki. Sprawia on również, że skóra odzyskuje zdrowy i świeży wygląd. Wszystko dlatego, że ma on działanie pobudzające mikrokrążenie krwi i limfy, a także rozluźniające. Systematyczne stosowanie masażera jadeitowego sprawia, że:

  • poprawia się owal twarzy;
  • wygładzają się zmarszczki mimiczne;
  • zmniejszają się cienie, obrzęki i opuchlizna;
  • zmniejsza się widoczność porów;
  • cera staje się rozświetlona;
  • skóra staje się napięta i ujędrniona.

Jadeitowy masażer do twarzy jest jedynie wsparciem w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Dlatego trzeba pamiętać również o innych zasadach, dzięki którym poprawi się kondycja skóry.

Wałek jadeitowy jak używać go prawidłowo?

Masaż wałkiem jadeitowym nie jest trudny. Podstawową zasadą jest wykonywanie go od dołu ku górze oraz od środka do zewnątrz. Może on być wykonywany zarówno na mokro, jak i na sucho. Skóra musi być zawsze najpierw oczyszczona. Stosując kosmetyk (na przykład olejek, serum), można spotęgować działanie preparatu, ponieważ poprzez masaż ułatwi się wnikanie substancji aktywnych. Przed użyciem zalecane jest włożenie wałka do lodówki. Chłód świetnie zadziała na wszelkie cienie, obrzęki czy opuchliznę. Masaż twarzy wałkiem jadeitowym można wykonywać 2-3 razy w tygodniu lub codziennie. Najważniejsza jest tutaj systematyczność. Ważną kwestią jest również dokładne umycie wałka po każdym użyciu.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania jadeitowego masażera do twarzy?

Jadeitowy masażer do twarzy może być stosowany w przypadku skóry mieszanej, tłustej, suchej i dojrzałej. Uważać jednak muszą osoby posiadające cerę naczynkową, powinny one delikatnie wykonywać ten masaż. Ponadto lepiej nie używać wałka jadeitowego w przypadku wystąpienia opryszczki, infekcji grzybiczej skóry, mocno zaawansowanego trądziku czy też różnych podrażnień  ranek.

Jadeitowy masażer do twarzy czy kwarcowy – który kamień jest lepszy?

Oprócz jadeitowego masażera, spotkać się można również z kwarcowym. Wyglądają one praktycznie tak samo. Różnią się kolorem kamienia (jadeitowe są zielone, a kwarcowe są różowe) oraz tym, że kwarc zdecydowanie lepiej utrzymuje chłód i jest odporniejszy na wszelkie zarysowania. Efekty ze stosowania obu masażerów są takie same. Oba kamienie wyróżniają się wyjątkowym działaniem.

Warto kupić masażer jadeitowy. Pozwala on na samodzielne wykonanie odmładzającego masażu twarzy. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz