Masażer karku i szyi

Masażer karku Beurer MG 150
Masażer karku Beurer MG 150
Stres, napięcie, pozostawanie przez dłuższy czas w jednej pozycji to tylko niektóre z przyczyn powodujących ból karku. Warto mu zapobiegać lub go łagodzić, gdyż długotrwałe napięcie mięśni może prowadzić do stanów chorobowych. Najlepszym sposobem na niwelowanie tego typu dolegliwości jest masaż wykonany przez inną osobę lub przy użyciu masażera. Masażer karku to zwykle niewielkie urządzenie, które w przyjemny sposób relaksuje i odpręża, a przy tym łagodzi ból i rozluźnia mięśnie. Wybór takich sprzętów jest na szczęście ogromny, dlatego istnieje duża szansa na to, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Przyczyny bólu karku

Ból karku jest dość powszechną dolegliwością i może wynikać ze stanów zwyrodnieniowych. W takim przypadku niezbędna będzie konsultacja z lekarzem. Może być on jednak wywołany innymi czynnikami, których często nie jesteśmy w stanie wyeliminować, dlatego regularne stosowanie masażera to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zapobiec rozwojowi stanów chorobowych. Jakie to czynniki?

  • Osłabienie mięśni karku wynikające z braku aktywności fizycznej,
  • Nieuważne naciągnięcie mięśni na przykład podczas ćwiczeń,
  • Nieprawidłowa postawa ciała,
  • Długotrwałe napięcie na przykład podczas długotrwałej pracy przed komputerem,
  • Nieprawidłowe ułożenie podczas snu,
  • Zawianie.

Jaki masażer do karku wybrać i kupić?

Najprostszy masażer do karku to drewniane lub plastikowe urządzenie zawierające wałki z wypustkami. Zamocowane na długim sznurku zakończonym uchwytami pozwala na samodzielne wykonanie masażu zarówno karku, jak i całych pleców. Wśród masażerów do karku dużą popularnością cieszą się urządzenia elektryczne, większe, z dość pokaźną rękojeścią oraz mniejsze, przypominające kształtem różdżkę. Ponadto, dobre efekty przynosi też masaż wykonywany urządzeniem na baterie – jest ono wygodne w użyciu, a przy tym niewielkich rozmiarów i bardzo poręczne. Osoby, które potrzebują rozluźnienia i jednocześnie pobudzenia z pewnością zainteresuje elektrostymulator do mięśni karku. Przyjemny i skuteczny masaż zapewniają też poduszki, rogale czy wałki, które pozwalają na całkowity relaks, gdyż podczas ich wykonywania można przyjąć dowolną, wygodną pozycję.

Masażery karku – Ranking najpopularniejszych

Najpopularniejsze masażery do karku:

Masażer elektryczny

Masażer elektryczny to urządzenie z dłuższą rękojeścią, która pozwala na samodzielne dotarcie do miejsc, które są najbardziej spięte. Wyposażony jest on zwykle w kilka wymiennych nakładek. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się też masażer z cienką rączką, punktowy, który zapewnia delikatny masaż z użyciem promieni podczerwonych oraz bardziej intensywny masaż bez ich użycia.

Masażer na baterie

Masażer do karku
Masażer do karku
Urządzenia do masażu na baterie mają często postać trzech lub czterech połączonych kulek, których wibracje zapewniają przyjemny masaż. Nadają się doskonale na podróż, gdyż nie zabierają dużo miejsca i nie wymagają dostępu do prądu.

Elektrostymulator karku i ramion

Jeden z producentów masażerów proponuje elektrostymulator do karku i ramion. Urządzenie to może być również z powodzeniem stosowane do masażu brzucha. To lekka, miękka i elastyczna nakładka, którą przykłada się na wybrane miejsce ciała i nastawia program masażu (do wyboru mamy aż 15 stopni intensywności). Po 20 minutach urządzenie samo się wyłącza.

Cylindryczny masażer do ciała

Cylindryczny masażer do ciała to po prostu miękki wałek, który wyposażony jest w mechanizm wykonujący masaż z wibracjami. Doskonale dopasowuje się do kształtów ciała i zapewnia uczucie odprężenia i rozluźnienia, łagodząc jednocześnie dolegliwości bólowe. Zaleca się stosowanie go w stanach przeciążeniowych odcinka szyjnego kręgosłupa, bólów pleców i napiętych mięśni. Może być także wykorzystywany do masażu nóg, łagodząc uczucie ciężkości i usprawniając krążenie krwi.

Kołnierz/poduszka masująca

Dla wielu osób kołnierz/poduszka masująca to najlepszy sposób na pozbycie się dolegliwości z okolic karku i ramion. To urządzenie przypominające kształtem rogal i wykonujące masaż ugniatająco – rozcierający. Poprawia krążenie krwi, łagodzi ból i niweluje napięcie mięśni. Takie urządzenie może zawierać również lampy na podczerwień i wyposażone jest zwykle w wiele funkcji masujących o różnych poziomach intensywności.

Producenci i cena masażerów do karku

Marki Scholl, Beurer, Tappymed czy Medisana to producenci, których produkty cieszą się dużą popularnością i mają dobre opinie wśród użytkowników. Ceny masażerów wahają się w granicach od 20 złotych za urządzenie do masażu ręcznego do 500 złotych za masażer wyposażony w wiele funkcji, w tym masaż Shiatsu.

Masażery karku Beurer Aktualna cena
Masażery karku Homedics Aktualna cena
Masażery karku Medisana Aktualna cena
4 komentarze
 1. veni 2 lata ago
  Reply

  Słyszałam, że jest masażer do karku z funkcją podgrzewania. Taki by mi się przydał (chyba), tylko jestem ciekawa opinii innych osób. Może ktoś mógłby się wypowiedzieć? Może ktoś miał takie urządzenie?

  • Olena 1 rok ago
   Reply

   Ja jestem właśnie po sesji próbnej u mojej sąsiadki;P Coś pięknego, prawie zasnęłam i też mam chrapkę na taki masażer. Zrobiłam przegląd Allegro, ale tu chyba znajdę coś lepszego w tych rankingach:)

 2. Memix 1 rok ago
  Reply

  Mój masażer podgrzewany akurat zakończył swój żywot i szukam następnego – jak dla mnie może być nawet samo ogrzewanie – bardzo rozluźnia mięśnie karku. Do tego by mi się przydał jeszcze masażer kręgosłupa, ale to już chyba mam za duże wymagania 😀

 3. Emmy 8 miesięcy ago
  Reply

  Czy ktoś tu może ma doświadczenie w przeciwdziałaniu migrenie? Bo zastanawiam się, czy taki masażer do karku i pleców mógłby mi pomóc??

Dodaj opinię

Your email address will not be published.