Próżniowy masażer antycellulitowy

Masażer próżniowy antycellulitowy to elektryczne urządzenie, które przeznaczone jest do masażu z wykorzystaniem próżni. Przyrząd przypomina swoim wyglądem pistolet do ciała lub depilator, jednak różni się kielichem, który przykładany jest do skóry. Jego działanie polega na wywołaniu nacisku mechanicznego, jednocześnie zasysając powietrze do jego środka.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania masażera próżniowego na cellulit?

Masażer próżniowy uznawany jest za bezpieczne urządzenie. Trzeba tylko pamiętać, aby kupować sprawdzone i przetestowane przyrządy o znanym pochodzeniu. W przeciwnym razie można nabyć masażer o szkodliwym, rakotwórczym działaniu. Do głównych przeciwwskazań do używania tego produktu zalicza się na przykład ciążę, chorobę zakrzepową, żylaki, hemofilię, miażdżycę, nadciśnienie, egzemę, nowotwory czy też wszelkie zmiany skórne w obrębie miejsca jego stosowania. Warto tutaj jeszcze zaznaczyć, że jeśli ktoś nie jest pewien, czy może sięgnąć po masażer próżniowy na cellulit, to powinien skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym.

W jaki sposób używać masażer próżniowy?

Masażer próżniowy nie musi być stosowany codziennie. Wystarczy z niego korzystać co dwa, trzy dni. Przed rozpoczęciem masażu trzeba odpowiednio nawilżyć skórę, dzięki temu urządzenie będzie miało poślizg i uniknie się niepożądanych podrażnień skóry. Można do tego użyć dowolnego kosmetyku antycellulitowego o śliskiej konsystencji. Następnie należy położyć się na płasko, przyłożyć masażer próżniowy antycellulitowy do powierzchni ciała, którą chce się wymasować. Zabieg powinien trwać około 15 minut. W jego trakcie wykonywać trzeba ruchu liniowe bądź kręcić ósemki w kierunku serca. Dla lepszych efektów zalecane jest przyjmowanie dużej ilości płynów.

Jaki masażer próżniowy wybrać?

Dobry antycellulitowy masażer próżniowy opinie powinien mieć same pozytywne. Jest to oznaka tego, że urządzenie spełnia swoje zadanie i jest polecane przez osoby, które miały już z nim styczność. Wysokie oceny świadczą o tym, że przyrząd jest skuteczny i nie ma żadnych problemów z jego działaniem. Poza komentarzami kupujących warto także zwrócić uwagę na inne kwestie, a mianowicie:

  • zasilanie (najlepszym wyborem będą modele bezprzewodowe, dzięki czemu będzie można korzystać z urządzenia w dowolnym miejscu);
  • moc (im większa moc, tym mocniejsze będzie ssanie);
  • regulacje (możliwość regulacji poziomów ssania jest bardzo przydatna);
  • końcówki (wyposażenie w różne końcówki umożliwia masowanie różnych partii ciała);
  • ergonomię (próżniowy masażer antycellulitowy powinien posiadać wygodny, wodoodporny i antypoślizgowy uchwyt).

Dobry masażer próżniowy może pomóc pozbyć się cellulitu poprzez pobudzenie krążenia krwi i limfy. Warto jednak pamiętać, aby systematycznie i cierpliwie z niego korzystać.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz