Masażer ultradźwiękowy – rodzaje masażerów ultradźwiękowych

Ultradźwiękowy masażer wyposażony jest w fale dźwiękowe (ultradźwięki) o bardzo wysokiej częstotliwości. Powodują one lepsze wchłanianie się kosmetyków, czyli dokładniej mówiąc przenikanie do głębszych warstw skóry. Dzieje się to za pomocą mikroprądów, które sprawiają, że w skórze tworzą się niewielkie kanaliki przepuszczające czynne substancje do jej wnętrza, a wszystko to bez użycia igły. Ultradźwięki mają szerokie zastosowanie: zmniejszają cellulit, wzmacniają naczynia krwionośne, wygładzają zmarszczki, oczyszczają pory czy też likwidują przebarwienia.

Jakie występują rodzaje masażerów ultradźwiękowych?

Obecnie na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele typów masażerów ultradźwiękowych, na przykład:

  • fotonowy masażer ultradźwiękowy – jego działanie oparte jest na światłoterapii LED, urządzenie wytwarza trzy rodzaje światła: zielone (przeznaczone do skóry mieszanej, tłustej, działa przeciwtrądzikowo i likwidują przebarwienia), czerwone (przeznaczone do każdego rodzaju skóry, działa przeciwzmarszczkowo) i niebieskie (przeznaczone do każdego rodzaju skóry, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie);
  • masażer ultradźwiękowy 6w1 – posiada wiele funkcji, wyposażony w fale radiowe, jonoforezę dodatnią (działa detoksująco i oczyszczająco), jonoforezę ujemną (działa odżywiająco), masaż wibroakustyczny (działa ujędrniająco), światłoterapię LED, elektrostymulację oraz mezoterapię bezigłową;
  • masażer antycellulitowy ultradźwiękowy – przeznaczony on jest głównie do walki z cellulitem.

Warto tutaj wspomnieć o tym, że spotkać się można również z masażerami ultradźwiękowymi specjalistycznymi, które wspierają terapie dotyczące ostrego bólu w przypadku zapalenia stawów, artretyzmu czy też gojenia ran. Jednak stosowanie takich urządzeń należy skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Masażer ultradźwiękowy opinie – czy warto je sprawdzać?

Może się wydawać, że drogi masażer ultradźwiękowy opinie powinien mieć dobre. Jednak nie zawsze się to sprawdza. Przed zakupem tego urządzenia warto dowiedzieć się, jak oceniany on jest przez osoby, które już miały z nim styczność. Komentarze od kupujących dostarczają wiele cennych informacji, mogą one dotyczyć tego, czy przyrząd sprawnie działa, czy występują jakieś problemy podczas jego użytkowania. Dlatego bez względu na to czy kupuje się fotonowy masażer ultradźwiękowy czy specjalistyczny przyrząd, zawsze lepiej zerknąć na oceny konsumentów. Jeśli w jakimś sklepie nie będą one dostępne, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: masażer ultradźwiękowy forum, po czym wyświetlą się różne strony z informacjami o danych produktach pochodzącymi prosto od konsumentów.

Masażer ultradźwiękowy jest bardzo przydatnym urządzeniem, które może pomóc w walce z różnymi dolegliwościami. Przed użyciem warto jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego stosowania, dzięki temu uniknie się ewentualnych powikłań.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz