Masażer ultradźwiękowy

Masażer ultradźwiękowy Bielenda
Masażer ultradźwiękowy Bielenda
Jeszcze do niedawna z masażu ultradźwiękami można było korzystać tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Obecnie jednak mamy możliwość, za stosunkowo niewielką cenę, wykonywać taki masaż w domowym zaciszu. Masażer ultradźwiękowy często umożliwia też światło terapię. Jeśli ciekawi Cię, jaki kolor światła stosuje się do leczenia danych dolegliwości, pozostań z nami.

Na początek kilka słów wyjaśnienia.

Jak działa masażer ultradźwiękowy?

Urządzenie do masażu z wykorzystaniem ultradźwięków emituje wysoką częstotliwość fal dźwiękowych, które są niesłyszalne dla człowieka. Uzyskane w ten sposób mikroprądy powodują tworzenie w skórze małych kanalików. Umożliwiają one wprowadzenie kosmetyku w głąb skóry.

Na rynku jest duży wybór takich urządzeń, dlatego chcemy w niniejszym artykule pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie:

Jaki masażer ultradźwiękowy wybrać i kupić?

Jednym z najważniejszych parametrów, jakie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu, jest moc impulsów na 1 cm2. Jej wartość mówi nam o efektywności leczenia. Masażery do użytku domowego mają niższą moc impulsów niż te stosowane w gabinetach kosmetycznych i średnio wynosi ona 0,5 W/cm2.

Masażery ultradźwiękowe – Ranking najpopularniejszych

Efekty stosowania masażera ultradźwiękowego

Ultradźwięki można stosować zarówno w celach kosmetycznych, jak i leczniczych. Działają one w następujących obszarach:

 • Zmiękczanie naskórka,
 • Poprawa krążenia i metabolizmu skóry,
 • Wygładzanie zmarszczek.

Masażer ultradźwiękowy może także służyć do:

 • Poprawy pH skóry,
 • Usuwania zanieczyszczeń,
 • Regeneracji skóry,
 • Oczyszczania porów,
 • Usuwania cellulitu.

Jednak to nie wszystko!
Można go nawet wykorzystać do zabiegów wspomagających regenerację po przebytych kontuzjach i urazach.

Jak używać masażer ultradźwiękowy?

Jak wspomniano wcześniej, ultradźwięki wspomagają przenikanie substancji w głąb skóry. Dotyczy to też niestety zanieczyszczeń, jakie mogą się na niej znajdować. Dlatego też przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie oczyścić i odkazić skórę. Dezynfekujemy też głowicę masażera. Aplikujemy na oczyszczoną skórę wybrany kosmetyk: koktajl witaminowy, krem lub ampułki i już! Zaczynamy masaż.

Masażer ultradźwiękowy z funkcją światłoterapii 2 w 1

Masażery ultradźwiękowe często umożliwiają też przeprowadzenie zabiegów światłoterapii. Poszczególne kolory światła służą do niwelowania różnych niedoskonałości skóry:

 • Czerwone światło przeznaczone jest do każdego rodzaju skóry. Poprawia krążenie, oczyszcza pory i usuwa wypryski. Zmniejsza też oznaki starzenia się.
 • Zielone światło doskonale sprawdza się w przypadku skóry ze skłonnością do przetłuszczania się. Zapobiega nadmiernej produkcji łoju i łagodzi wykwity trądzikowe.
 • Niebieskie światło stosowane jest w przypadku skóry wrażliwej. Działa relaksująco, daje uczucie chłodzenia i stymuluje funkcje wydzielnicze gruczołów skóry.

Masażer ultradźwiękowy – opinie

Jak w przypadku większości zabiegów na skórę, aby uzyskać spodziewane rezultaty, potrzeba systematyczności. Potwierdzają to też opinie użytkowniczek masażerów. Same sesje są bardzo przyjemne i nieinwazyjne, dlatego nie powinno być problemu z zachowaniem regularności masaży.

Przeciwwskazania do stosowania masażerów ultradźwiękowych

Masażer ultradźwiękowy ACC mini
Masażer ultradźwiękowy ACC mini

Czy jednak wszyscy mogą stosować masażery ultradźwiękowe?
Niestety, nie. Poniżej zamieszczamy listę przeciwwskazań.

Z zabiegów ultradźwiękami nie mogą korzystać:

 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią,
 • Pacjenci cierpiący na cukrzycę, epilepsję, nowotwory, zmiany skórne, marskość wątroby,
 • Osoby z chorobami krążenia i z podwyższonym ciśnieniem,
 • Osoby wrażliwe na światło.

Przeciwwskazaniem do stosowania masażera ultradźwiękowego są również:

 • Zawał,
 • Udar,
 • Problemy z krzepliwością krwi.

Producenci i cena masażerów ultradźwiękowych

Pora na zapoznanie się z konkretnymi modelami masażerów. Do najpopularniejszych producentów takich urządzeń należą: HomeTech, Bielenda, Wellneo, YourSpa, Eversun czy Arco Tech. Za masażer wykorzystujący ultradźwięki zapłacimy około 200 – 400 złotych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rankingami. Ułatwiają porównanie cen i zawierają produkty, które mają najlepsze opinie wśród użytkowników.

1 Comment
 1. Sara 1 rok ago
  Reply

  Widziałam taki masażer ultradźwiękowy 3 w 1. To chyba fajny pomysł – ktoś może miał albo ma? Wygląda dosyć obiecująco i jak na 3 w 1, to chyba nie aż tak drogo (200 zł). Dzięki z góry za odpowiedź.

Dodaj opinię

Your email address will not be published.