Materac do masażu

Materac masujący Casada
Materac masujący Casada
Masaż – nieoceniony sposób na relaks i odprężenie, ale też na rehabilitację i wzmocnienie mięśni i stawów. Pośpiech, brak czasu, a czasami zwyczajny brak ochoty na wyjście z domu sprawiają, że masaż wydaje się być poza naszym zasięgiem. Jeśli jednak marzy nam się kilkanaście – kilkadziesiąt minut pełnego, przyjemnego wypoczynku, materac do masażu jest odpowiedzią na tę potrzebę.

Korzyści płynące z masażu

Materace, jakie można obecnie spotkać na polskim rynku, wykonują różnego rodzaju masaże (o czym szerzej powiemy poniżej) i każdy z nich może nam przynieść wiele korzyści, zarówno zdrowotnych, jak i poprawiających samopoczucie na co dzień. Wśród wielu zalet masażu można wymienić następujące: powoduje przypływ energii, poprawia krążenie krwi i dotlenienie tkanek organizmu, wzmacnia system odpornościowy, łagodzi bóle, napięcia i zakwasy wywołane nadmiernym wysiłkiem.

Jaki materac do masażu wybrać i kupić?

Dla większości osób najbardziej pożądanym urządzeniem będzie materac przynoszący relaks. Nadają się do tego doskonale materace wibracyjne, materace do masażu Shiatsu oraz materace do masażu zdrowotnego. Z kolei materac do masażu sportowego doceni każdy, kto uprawia sport, zarówno profesjonalista, jak i amator. Czym różnią się od siebie poszczególne materace?

Materac do masażu wibracyjnego

Materac do masażu wibracyjnego może być wyposażony w kilka (nawet 10!) silników, które pracują jednocześnie lub osobno, w zależności od ustawionego programu. Elementy masujące rozmieszczone są tak, by zapewnić masaż karku, całych pleców i nóg. Urządzenie takie wyposażone jest także w strefy grzania. Materac wibracyjny można rozłożyć na podłodze czy łóżku, a nawet przymocować do fotela. Wyłącza się automatycznie po 15 minutach pracy.

Materac do masażu Shiatsu

Shiatsu to masaż stosowany od wieków w Japonii. Ma działanie lecznicze i pozwala szybciej wrócić do zdrowia. Opiera się na odpowiednich uciskach dłoni na ciele, a ich celem jest przywrócenie naturalnej harmonii w organizmie i jego wewnętrznej energii. Masaż ten może być także stosowany profilaktycznie, zapewniając dobre samopoczucie i zdrowie. Obecnie Shiatsu możemy poddać się w domowym zaciszu dzięki materacom wykonującym taki masaż. Elementem ruchomym są w nim kamienie półszlachetne – nefryty. Tradycyjnie uważa się je za amulety chroniące przed chorobą, przyspieszające powrót do zdrowia i wzmacniające siły życiowe.

Materac do masażu zdrowotnego

Materac masujący Lanaform
Materac masujący Lanaform
Materac do masażu zdrowotnego zapewnia łagodzenie bólu w okolicach nóg, pośladków, pleców i karku. Może być wyposażony w elementy grzewcze, zwykle działające na podczerwień. To urządzenie, które można ustawiać w pozycji siedzącej, leżącej lub półleżącej. Sterowanie programami i ich intensywnością odbywa się przy pomocy pilota.

Materac do masażu sportowego

Materace do masażu sportowego imitują tradycyjny masaż ręczny, powodując rozluźnienie mięśni, lepsze ukrwienie i rozgrzewając. Jego działanie ma na celu zarówno łagodzenie skutków dużego wysiłku, jak i przygotowanie do dalszych treningów i związanych z nimi obciążeń. Zmniejsza ryzyko powstania kontuzji. Masaż sportowy przy wykorzystaniu techniki izometrycznej (masaż napiętego izometrycznie mięśnia) sprzyja także przyrostowi masy mięśniowej i siły. Wskazaniem do stosowania materaca do masażu sportowego są następujące czynniki:

 • Napięcia w okolicach karku i szyi,
 • Bóle głowy, gardła, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, szumy w uszach,
 • Cierpnięcie i ból palców,
 • Bóle barku, międzyżebrowe i mostkowe,
 • Bóle łokci, przedramion, nadgarstków,
 • Ból w okolicach stawu biodrowego.

Producenci i cena materacy do masażu

Wśród producentów materacy do masażu dobre opinie mają takie marki jak
Medix+, Tec Take, Lanaform, Vario, Medimate czy Infrared. Najtańsze materace masujące można kupić już za 300 złotych. Najdroższe urządzenia tego typu mogą stanowić wydatek rzędu 3500 złotych. Przed zakupem warto sprawdzić rankingi przedstawiające produkty cieszące się największą popularnością wśród użytkowników. Ułatwiają one porównanie cen u poszczególnych sprzedawców.

2 komentarze
 1. Vivena 1 rok ago
  Reply

  Jaka jest różnica między materacem a matą masującą? Jest w ogóle jakaś?

 2. Malagenia 11 miesięcy ago
  Reply

  Vivena, moim zdaniem nie ma różnicy, mata i materac to to samo. Ja zbieram się z kupieniem maty Shiatsu, bo kiedyś wypróbowałam u kumpeli i to jest naprawdę niesamowity relaks i rozluźnienie mięśni 🙂

Dodaj opinię

Your email address will not be published.