Poduszka do masażu

Poduszka do siedzenia firmy inSPORTline
Poduszka do siedzenia firmy inSPORTline
Przejmujący ból w karku, napięte mięśnie ramion, a przy tym migrena. Trudno z takimi dolegliwościami nawet wstać z łóżka, a co dopiero wykonywać swoje obowiązki. Jeśli u ich źródła nie leży poważna choroba (którą oczywiście powinien zajmować się lekarz) lub też jeśli specjalista zaleca masaże obolałych miejsc, nie trzeba szukać masażysty.

W takim przypadku poduszka do masażu jest prawdziwym zbawieniem.

Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób – przyjemny i niewymagający wysiłku – poduszka może wymóc na nas odpowiednią postawę ciała i zniwelować ból, pozostań z nami.

Skąd ten ból?

U podłoża bólu karku i głowy mogą leżeć różne przyczyny. Najczęściej spowodowane są utrzymywaniem jednej pozycji przez zbyt długi czas (praca przy komputerze, czytanie książki). Ponadto, niebagatelny wpływ mają tu również czynniki emocjonalne. Stres, napięcie i trauma mogą w równym stopniu powodować ból, co czynniki fizyczne.
Warto tu dodać, że poduszki do masażu mogą być wykorzystywane zarówno w celach relaksacyjnych, jak i rehabilitacyjnych.

Poduszki takie rozluźniają mięśnie, a dzięki wywoływaniu odpowiednich nacisków rozładowują napięcie.
Zazwyczaj kojarzymy takie urządzenia z masażem wspomnianych okolic – karku, barków czy głowy, jednak warto wiedzieć, że na naszym rynku można znaleźć produkty przeznaczone do masażu również innych części ciała.

Zobaczmy:

Jaką poduszkę do masażu wybrać i kupić?

W przypadku bólu głowy czy karku najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka elektryczna. Może ona zapewniać różne rodzaje masażu, a przy tym emitować przyjemne ciepło i światło.

Ale o tym jeszcze poniżej.

Jeśli marzy nam się masaż stóp lub też uprawiamy pilates, poduszka do masażu w kształcie dysku, kopułki lub platformy z kolcami, będzie doskonałym rozwiązaniem.

Osoby spędzające dużo czasu w pozycji siedzącej i pragnące jak najdłużej zachować zdrowe plecy, powinny wyposażyć się w poduszkę do masażu do siedzenia – z kolcami lub w kształcie klina.

Poduszki do masażu – Ranking najpopularniejszych

Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym rodzajom poduszek!

Poduszka do masażu elektryczna

Co jest największą zaletą elektrycznych poduszek do masażu?
Możliwość całkowitego odprężenia – po prostu leżymy lub siedzimy i poddajemy się błogiemu masażowi. Poduszki takie mogą zapewniać następujące masaże:

 • Shiatsu – masaż stosowany od wieków w Chinach i Japonii. Dosłownie oznacza on „naciskać kciukami” – tu funkcję tę przejmują specjalne kulki, zwykle wykonane z kamieni nefrytowych.
 • Masaż wibrujący – przyjemnie rozluźniający. Poprzez nałożenie specjalnej powłoczki lub jej zdjęcie regulujemy stopień nasilenia wibracji.

Jakie części ciała można masować przy użyciu takiej poduszki?

Poduszka elektryczna do masażu firmy Beurer
Poduszka elektryczna do masażu firmy Beurer
Na szczęście działanie poduszki masującej nie jest ograniczone jedynie do karku czy głowy. Taka poduszka ma zwykle dość duże rozmiary, a poprzez odpowiednie przyłożenie jej w wybrane miejsca, zapewnia równie skuteczny masaż ramion, pleców i nóg.

Co to znaczy „dość duże rozmiary”?
Oto przykłady:

 • 41 cm x 29 cm x 11 cm,
 • 40 cm x 27 cm x 12 cm,
 • 36 cm x 28 cm x 16 cm.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat elektrycznych poduszek masujących?

Elektryczne poduszki masujące zwykle wyposażone są w specjalne, welurowe lub pluszowe poszewki lub też są otoczone siateczką przepuszczającą powietrze.

Można je obsługiwać za pomocą pilota.

Jakby tego było mało, niektóre z urządzeń zapewniają funkcje nagrzewania i naświetlania.

To jednak jeszcze nie wszystko.

Poduszki masujące dają możliwość regulacji zarówno prędkości masażu, jak i kierunku głowic masujących.

Co z obiecaną we wstępie informacją na temat poduszek do siedzenia?

Takie rozwiązania lubimy najbardziej. Niezwykle proste, lekkie i tanie. Poduszki do siedzenia przypominają matę, która wyposażona jest w kolce (choć zabrzmiało to groźnie, uspokajamy, że są one miękkie).

Podobne działanie mają poduszki w postaci klina. Są równie proste, miękkie i lekkie, a przez swoją budowę (wyższą część wsuwamy pod pośladki, niską ustawiając w kierunku ud) wymusza nie tylko odpowiednią pozycję, ale także zapobiega zakrzepom, gdyż odciąża dolne partie ud.

Platforma, dysk czy kopułka – ćwiczenia i masaż w jednym

Ostatnim rodzajem poduszek do masażu, jaki chcielibyśmy przedstawić, są poduszki wykonane z PCV. Mają one najczęściej formę platformy, dysku lub kopułki. Ćwiczenia koordynacyjne, jakie można na nich wykonywać nie tylko wzmacniają mięśnie i poprawiają równowagę, ale jednocześnie zapewniają masaż stóp.

Niebagatelne znaczenie ma tu fakt, że ćwiczenia takie nie obciążają organizmu, dlatego zalecane są dla osób w każdym wieku.

Producenci i cena poduszek do masażu

Wśród producentów poduszek masujących opinie dobrych firm mają między innymi inSPORTline, Be4Fit, Beurer, Prowellness, Gaja czy BeautyRelax. Najtańsza poduszka do masażu(gumowa, z kolcami) kosztuje około 30 złotych. Najdroższe to poduszki elektryczne, których cena sięga 500 złotych.

Poduszki masujące Beurer Aktualna cena
Poduszki masujące Spokey Aktualna cena

Zapraszamy teraz do przejrzenia rankingów. Zawierają one produkty cieszące się największą popularnością i ułatwiają porównanie cen.

3 komentarze
 1. Alanis 1 rok ago
  Reply

  Mi się marzy poduszka do masażu karku, ale taka, żeby się sama trzymała na miejscu. A ja w tym czasie mogłabym pracować przy kompie:P Czy ktoś może mógłby mi polecić jakąś, którą sam używał?

 2. gerikia 1 rok ago
  Reply

  Szukam dla siebie poduszki masującej i trafiłam na poduszkę Exito. Zastanawia mnie, co może w niej być takiego, że kosztuje prawie 4000!! ?:D

 3. Nattka 1 rok ago
  Reply

  Gerikia, a ja się z kolei zastanawiam, na czym polega masaż 3 D shiatsu 😀 w jakiejś – tam poduszce, na którą natrafiłam:)

Dodaj opinię

Your email address will not be published.