Rolka antycellulitowa – co to jest? Jakie wyróżnia się jego rodzaje?

Rolka antycellulitowa to niewielki wałek z wypustkami umieszczony na uchwycie. Zazwyczaj wykonany jest z plastiku lub drewna. Jego stosowanie jest bardzo łatwe. Można go używać samodzielnie w domowych warunkach. Obecnie na rynku spotkać można kilka rodzajów rolek na cellulit. Są to na przykład ręczne masażery, wałki do masażu, derma rollery do mezoterapii mikroigłowej.

Roller do masażu cellulitu – jak go stosować?

Rolka do masażu antycellulitowego powinna być używana 2-3 razy w tygodniu, przy czym jedna sesja powinna trwać około 20 minut. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaaplikować na ciało krem lub balsam antycellulitowy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ masaż sprawia, że składniki aktywne lepiej i szybciej się wchłaniają. Ważne jest tutaj, aby cały proces masowania zaczynać zawsze od kostek i wykonywać do w kierunku serca, omijając stawy. Najlepszą porą na masaż jest poranek, ponieważ działa on pobudzająco i dodaje energii. Wałek na cellulit lub rolka musi być dokładnie wyczyszczony po zakończonym zabiegu.

Roller na cellulit efekty – czy warto go używać?

Regularnie stosując roller na cellulit efekty będzie można zauważyć już po około 3 tygodniach. Do najlepszych korzyści z używania tego urządzenia zalicza się przede wszystkim:

  • rozluźnienie i szybszą regenerację mięśni;
  • stymulację przepływu krwi oraz limfy;
  • przyspieszenie rozpadu podskórnej tkanki tłuszczowej;
  • zmniejszenie widoczności cellulitu;
  • poprawę sprężystości skóry;
  • poprawę jędrności skóry;
  • złagodzenie mięśniowych bólów.

Jaki roller na cellulit wybrać na początek?

Pierwszy roller antycellulitowy powinien być gładki i średnio twardy. Taki rodzaj urządzenia zapewnia mniejszy ból i sprawi, że z upływem czasu będzie się on zmniejszał, aż w pewnym momencie całkowicie ustąpi. Wtedy będzie można zaopatrzyć się w twardy model z wypustkami czy nawet derma roller do mezoterapii mikroigłowej.

Jak działa derma rolka na cellulit do mezoterapii mikroigłowej?

Derma roller do mezoterapii mikroigłowej charakteryzuje się tym, że zawiera małe igiełki o różnej długości. W przypadku zabiegu antycellulitowego niezbędne będą najdłuższe igły. Mezoterapia mikroigłowa polega na tworzeniu małych nakłuć w skórze, które wymuszają na niej intensywną regenerację, w tym produkcję kolagenu i elastyny. W trakcie zabiegu na skórze powstaje wiele mikroranek i mikrokrwawień, których nie widać gołym okiem. W ten sposób dociera się do głębszych warstw skóry.

Jak wybrać rolkę antycellulitową?

Rolka na cellulit powinna charakteryzować się dużą ilością pozytywnych komentarzy. Dobre opinie będą świadczyły o tym, że jest to produkt godny polecenia. Wybierając wałek na cellulit, warto też zwrócić uwagę na jakość jego wykonania oraz twardość.

Rolka antycellulitowa to świetne urządzenie do skutecznej walki z niechcianym i nielubianym cellulitem. Trzeba tylko pamiętać, aby regularnie ją stosować.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz