Wałek do masażu pleców – korzyści z rolowania kręgosłupa

Używanie tego przedmiotu jest bardzo łatwe. Wystarczy wałek do masażu pleców lub kręgosłupa położyć na ziemi, a następnie masować dowolnie wybraną część ciała poprzez przejeżdżanie nią przez wałek. Bardzo ważne jest tutaj masowanie całego mięśnia, od jego początku do końca. W ten sposób można rozbić zgrubienia, rozluźnić, jak i wzmocnić mięśnie. Wałek świetnie nadaje się również do różnego rodzaju ćwiczeń regenerujących.

Jakie wyróżnia się wałki do rolowania kręgosłupa?

Wybór wałków do rolowania kręgosłupa jest bardzo duży. Występują one w wielu kolorach, rozmiarach i rodzajach. Wyróżnić tutaj można między innymi:

  • gładki wałek do ćwiczeń kręgosłupa lub innych części ciała (przeznaczony do relaksowania spiętych mięśni, które potrzebują delikatnego rozluźnienia);
  • wałek z wypustkami (służy do mocniejszego masowania, przeznaczony do bardzo zbitych i spiętych partii ciała);
  • wałek długi (przeznaczony do masażu całego ciała);
  • wałek krótki (przeznaczony do punktowego masowania).

Na rynku dostępne są również rolki do masażu kręgosłupa w formie tuby. W ich wnętrzu znaleźć można tubę z tworzywa, która może być zamykana klapką, ale nie musi. W przypadku wersji zamkniętej wałek może pełnić funkcję przechowywania jakiś przedmiotów, typu klucze, ręcznik lub butelka wody.

Jak dobrać idealny wałek do rolowania kręgosłupa i pleców?

Idealny wałek do masażu kręgosłupa i pleców powinien być dobrany między innymi do budowy ciała, ale i do rodzaju aktywności. Istotne jest również to, jaką powierzchnię chce się wyrolować. Mniejszy rozmiar wałka będzie odpowiedni na przykład do masażu szyi, a większy do ćwiczeń kręgosłupa.

Wałek do rolowania kręgosłupa a jego twardość

Warto tu zwrócić uwagę na różne twardości wałka do rolowania. W sklepach występują trzy typy:

  • wałki miękkie (idealne do początkowej przygody z rolowaniem, polecane w szczególności osobom odznaczającym się drobną budową bądź tym, którzy potrzebują jedynie delikatnego rozmasowania mięśni);
  • wałki o średniej twardości (przeznaczone osobom początkującym, które odznaczają się przeciętną budową ciała);
  • twarde rolki do masażu kręgosłupa (przeznaczone osobom zaawansowanym, o wyższej wadze czy też atletycznej budowie ciała).

Na co zwrócić uwagę wybierając wałek do masażu kręgosłupa?

Wybierając wałek do masowania kręgosłupa, należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • materiał i jakość wykonania (im lepsza jakość, tym dłużej będzie można go użytkować);
  • maksymalne obciążenie (jest to informacja o tym, jaki ciężar może wytrzymać dany wałek);
  • cena (lepiej wybierać droższe modele, ponieważ tańsze będą słabej jakości).

Kupując wałek do ćwiczeń kręgosłupa, warto też wziąć pod uwagę jego markę. Polecane jest wybieranie firm produkujących akcesoria sportowe.

Dobry wałek do rolowania ma wiele korzyści, między innymi pomaga on w redukcji bólu mięśni, poprawia przepływ krwi, zmniejsza zakwasy. Dlatego warto go kupić!

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz